Енергоаудит - прожектор також підвищує Вашу енергоефективність
Прожектор є освітлювальним приладом далекої дії, в якому світловий потік джерела світла, що випромінюється майже у всіх напрямках, перерозподіляється та концентрується за допомогою так званої оптичної системи в направлений пучок світла. Таким чином, досягається значна концентрація світлового потоку і створюється можливість освітлення на великих відстанях.
Джерело світла і оптична система є основними частинами кожного прожектора і розміщуються всередині кожуха прожектора, який разом із захисним склом охороняє їх від різноманітних механічних пошкоджень, повного забруднення та впливу всім нам відомих атмосферних опадів.
Прожектор є герметичною рефлекторною освітлювальною електроустановкою. Для забезпечення більшої безпеки, а також можливості безпосереднього використання на вулиці, прожектори повністю захищені від підвищеного загального рівня вологості і пилу, а також , що немало важно від динамічного впливу різноманітних потоків води і сильною струменя води. Сучасні прожектори проектуються таким чином, щоб ані сильний струмінь самої води, ні морська хвиля не могли проникнути в корпус світильника. Таким чином прожектор загальною потужністю в 1кВт/2кВт, володіють підвищеним ступенем захисту – таким як IP66, використовується для освітлення великих за своїми габаритами відкритих просторів.
Відмінності прожекторів
1. Далекої дії (також використовуються безпосередньо у військовій справі),
2. Так зване заливаюче світло (будівлі, стадіони, сцени та інш..)
3. Сигнальні (для передачі різноманітної інформації);
4. Акцентовані (для всім відомого нам акцентного освітлення різного роду об'єктів).
Види прожекторів:
За типом ламп: cвітлодіодний, метало галогенний, ксеноновий, ртутний.
По застосуванню прожектори бувають як театральними, так і промисловими.
Джерелами світла в прожекторах найчастіше є натрієві, галогенні або метало галогенні лампи. Прожектор, що працює з галогенною лампою називається галогенним прожектором.
|