Среда, 22.01.2025, 11:42Главная | Регистрация | Вход

Категории раздела

Вход на сайт

Поиск

Наш опрос

Оцініть мій сайт
Всего ответов: 22

Статистика

Друзья сайта

Каталог статей
Главная » Статьи » Мої статті

Вентиляція котеджу - особливості організації та встановлення

Вентиляція котеджу - особливості організації та встановлення


Житло за містом або в його межах, але далеко від галасливих автомобільних магістралей вимагає іншого підходу до організації циркуляції повітря. Це пояснюється більш чистою повітряним середовищем, що дозволяє використовувати спрощені системи фільтрації. Вентиляція котеджу проектується також з урахуванням площі приміщення: чим вона більше, тим менш ефективною може бути природна циркуляція повітря.
Особливості природної вентиляційної системи
Стосовно до котеджу організація вентиляції відбувається трохи інакше, так як заміський свіже повітря з одного боку сприяє тому, щоб схилитися у своєму виборі до природного типу системи.
Але навіть кліматичні умови (достатня швидкість вітру в такій місцевості, різниця значень температур і тисків) не завжди можуть забезпечити мешканців необхідною кількістю кисню в приміщенні.
Це пояснюється тим, що вентиляція котеджу природного типу буде мати меншу ефективність поряд із застосуванням сучасних технологій і будівельних матеріалів, завдяки чому велика частина з'єднань, стиків, щілин і в цілому обробка приміщень практично повністю герметична.
Такі умови можуть забезпечити більш повний комфорт мешканцям: відсутність шуму, протягів, пилу. Проте все ж буде відчуватися брак свіжого повітря. Саме тому система вентиляції котеджу природного типу рідше застосовується в якості основної.
Можна підсилити тягу, вдавшись до окремих припливної або витяжної установкам. Подібне рішення відчутно покращить ситуацію і не зажадає витрат зайвих коштів на монтаж.
Установка примусової вентиляційної системи
Існує кілька варіантів, за допомогою яких організовується припливна вентиляція в котеджі:
• віконні клапани;
• припливні клапани у вигляді готової установки;
• самостійно виконаний припливне клапан.
Мінусом віконних провітрювачів є відсутність можливості додатково фільтрувати і прогрівати повітряні потоки. Також їх необхідно завбачливо закладати в проект майбутніх вікон, що має на увазі необхідність заздалегідь передбачити слабку ефективність природної системи вентиляції.
Готові припливні установки більш зручні, оскільки мають вбудований фільтр і систему регулювання інтенсивності припливу повітря.
Якщо робиться вентиляція котеджу своїми руками, можна самостійно спланувати розташування припливних клапанів і виконати їх монтаж. При цьому не доведеться затрачати багато сил і часу, а основні роботи зводяться до кількох діям:
• Вибір місця, де буде розташовуватися припливна установка. Найбільш підходящим є ділянку поруч з батареєю, нижче вікна. Це дозволить додатково прогрівати повітря, що проникає в приміщення. Буріння отвори проводиться з дотриманням відповідного діаметру, який вибирається з урахуванням вентиляційного каналу. Його розмір береться з урахування ширини стіни, плюс невеликий виступ.
• Після установки вентиляційної труби вільний простір між нею і стіною заповнюється монтажною піною. Зовні котеджу в повітроводі повинна бути решітка, що закриває доступ до приміщення дрібним гризунам і великому сміттю. Всередині приміщення монтується короб з попередньо прокладених у ньому ізоляційним матеріалом.
Витяжний пристрій вентиляції в котеджі, як правило, монтується в приміщеннях з підвищеною вологістю (сауна, ванна кімната, басейн) і високими температурами (кухня). Саме тут найбільший ризик утворення грибка, цвілі або скупчення надлишкової кількості вуглекислого газу при відсутності достатньої тяги в повітроводах. З метою її посилення застосовуються витяжні вентилятори.
енергоефективні установки
Проектування вентиляції котеджу виконується до початку будівництва, що дозволяє врахувати всі особливості приміщення і втілити найбільш ефективну вентиляційну установку, яка включає в себе мережу повітроводів та спеціальне обладнання. Такий варіант є найбільш прийнятним саме для великого заміського будинку, так як дозволяє одночасно вирішити ряд завдань, серед яких:
• організація циркуляції повітря, а також підтримання її ефективності;
• відсутність утворення шкідливих факторів для здоров'я мешканців (цвіль, грибок, недолік кисню);
• економія електроенергії при обігріві приміщення.
З цією метою сьогодні широко використовуються вентиляційні установки з системою рекуперації повітря. Така техніка являє собою моноблочні пристрої, які досить компактні і оснащені шумоізоляційним матеріалом. Як правило, дана техніка містить в собі кілька основних вузлів: фільтри грубого і тонкого очищення, вентилятори, автоматичну систему управління, датчики визначення температури і рівня вологості, що допомагають контролювати роботу пристрою, а також рекуператор.
Коли створюється проект вентиляції котеджу, важливо подбати про те, щоб всі його приміщення в достатній мірі обігрівалися, але з урахуванням великих площ також хочеться скоротити витрати на електроенергію.
Саме з цією метою в котеджах часто застосовується система рекуперації. Вона пропускає через себе два потоки повітря: припливний і витяжний, які не змішуються, проте, між ними все ж відбувається теплообмін. На малих площах застосування такої установки вважається невиправдано дорогим, але при використанні в двох - і триповерхових котеджах економія електроенергії завдяки даним пристроям часом складає 25 % від загальних витрат на опалення.
http://montagnik.com/dovidnuk-montagnik/3653-ventilazia-kotedgy.html

 

Категория: Мої статті | Добавил: Petit92 (23.07.2014)
Просмотров: 365 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2025 |